Najwyższy piłkarz (i uśmiech) w Premier League – Peter Crouch

Wielu było wybitnych napastników na angielskich boiskach. Drogba, Rooney czy Aguero, te nazwiska zna każdy fan piłki nożnej. Jednak w świecie futbolu ciężko znaleźć bardziej charakterystycznego gościa od Petera Croucha.

Dawny reprezentant Anglii znany jest przede wszystkim ze swojego dwumetrowego wzrostu, poczucia humoru oraz dystansu do siebie. To postać ikoniczna, zarówno na boisku jak i poza nim.

Osiągnięcia sportowe Petera Croucha w Premier League

Peter Crouch grał w siedmiu klubach w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, w tym dla dwóch czołowych ekip – Liverpoolu i Tottenhamu.

W Premier League zdobył 108 goli w 468 występach. Ciekawostką jest fakt, że ponad 1% wszystkich bramek strzelonych głową w historii ligi należy do niego. W reprezentacyjnej koszulce pojawił się na boisku w 44 spotkaniach, a połowę z nich kończył z golem. Napastnik jest autorem legendarnego trafienia z meczu Stoke City-Manchester City, kiedy to pół wolejem uderzył piłkę sprzed pola karnego, umieszczając ją idealnie pod poprzeczką.

Peter Crouch – Robot z ogromnym dystansem

Crouch jest autorem cieszynki o nazwie “taniec robota”, jednak poza boiskiem był równie błyskotliwy. Jego biografia cieszy się ogromną renomą i uznawana jest za jedną z lepszych piłkarskich książek.

To genialna kopalnia anegdot oraz autoironii. Peter potrafił śmiać się ze swojego wyglądu jeszcze lepiej niż inni, a jedna z jego ripost przeszła do historii. Gdy pewien dziennikarz zapytał go, kim zostałby gdyby nie był piłkarzem, sportowiec odpowiedział, że byłby… prawiczkiem! To jedno zdanie mówi wszystko o jego poczuciu humoru oraz dystansie do samego siebie. Cały Peter Crouch.