Która drużyna zapisała się szczególnie negatywnie w historii Premier League?

Premier League to najmocniejsza liga Starego Kontynentu w której udział biorą jedynie silne zespoły. Okazuje się jednak, że niektóre drużyny nie pasują do elity piłkarskiej, prezentują poziom który nie przystoi do tych rozgrywek. 

Która drużyna Premier League była najsłabsza w historii? 

Derby County przystępowała do sezonu 2007/08 z nadziejami na miejsce w strefie środkowej tabeli. Należy zaznaczyć, że w składzie 'Baranów’ znajdywało się wielu uznanych zawodników m.in. Steve Howard, Tyrone Mears, David Jones, Craig Pearson czy też Matt Oakley.

Żaden z tych zawodników nie miał renomy gwiazdy światowego piłkarstwa jednak z pewnością nie byli to ludzie z łapanki. Jeszcze w 6. kolejce po pokonaniu Newcastle Utd. na własnym obiekcie zaczęły na chwilę tlić się nadzieje, że nie będzie to aż tak tragiczny sezon. Najlepszym piłkarzem tamtej drużyny 'Baranów’ był Kenny Miller, który w późniejszym czasie bronił barw m.in. Glasgow Rangers, Bursasporu, Cardiff City oraz Vancouver Whitecaps.

Derby County – czemu są najsłabszą drużyna w historii Premier League, co poszło nie tak?

Włodarze ekipy z Pride Park Stadium tworzyli zespół z założeniem, że będzie występował w rozgrywkach Football League Championship. P

amiętać należy, że jeszcze w sezonie 2005/06 drużyna zajęła 20. pozycję na zapleczu Premier League. W kolejnym sezonie drużyna zajęła już jednak 3. pozycję, następnie po zaciętych barażach wyeliminowała West Bromwich Albion, Wolverhampton oraz Southampton, sensacyjnie wchodząc do Premier League. W najwyższej klasie zabrakło już jednak piłkarskich atutów i drużyna z hukiem opuściła szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej. Zespół po spadku szybko się otrząsnął, w miarę bezpiecznie utrzymując miejsce w rozgrywkach FL Championship.