Rekordowy mecz pomiędzy Manchesterem United a Ipswitchem (9-0) z 4 marca 1995

Od początku do końca każdy zawodnik Manchesteru United odegrał ważną rolę w sukcesie zespołu. 4 marca 1995 roku Manchester United pokonał Ipswich 9-0 w angielskiej Premier League.

Mecz był ważny z wielu powodów: oznaczał koniec pierwszego sezonu Sir Alexa Fergusona jako menedżera i zwiastował erę dominacji Manchesteru United, która trwała do 2003 roku.

Manchesterem United 9-0 Ipswitchem

Ustanowiła także Paula Scholesa i Ryana Giggsa jako kluczowych członków Fergusona. pomocnik i linia napastnika, obaj odeszli po zaledwie dwóch sezonach, aby dołączyć odpowiednio do Barcelony, a następnie do Realu Madryt.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu piłkarze United byli nietypowo niecierpliwi. Minogbe, zawodnik Manchesteru United, który zmierzył się z bramkarzem Ipswich, skomentował stan umysłu zespołu wkrótce po meczu: „Można było zobaczyć, w jaki sposób czekaliśmy na mecz, jakbyśmy nosili zbyt duży ciężar na naszych barkach. ” Ipswitch od samego początku nie okazywał litości, a United starało się nadążyć. Po przerwie mecz był bezbramkowy, a sytuacja United tylko się pogorszyła, gdy walka Ipswitcha zaczęła zbierać swoje żniwo.

Pod koniec meczu piłkarze byli wyraźnie wyczerpani. Ryan Giggs, kapitan Manchesteru United, skomentował stan emocjonalny zespołu: „To był długi, ciężki i przeciągający się mecz. Mentalnie, fizycznie i emocjonalnie to było dużo. co staraliśmy się osiągnąć”. Nawet ze znużonymi ciałami i umysłami United byli w stanie świętować swoje zwycięstwo w wielkim stylu.

Zwycięstwo 9-0 nad Ipswich było jednym z najbardziej wszechstronnych zwycięstw w historii klubu, a  Manchester United pozostaje jedną z najbardziej dominujących drużyn na świecie.